سفارش تبلیغ
صبا ویژن
امام خامنه‌ای: با رفتن سردار شهید قاسم سلیمانی به حول و قوّۀ الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او آلودند. (13 دی 1398)
کزین برتر اندیشه بر نگذرد
اخبار مرتبط با امام خامنه‌ای
جدیدترین خبرها
خبرهای برتر
خبرهای پربازدید
خبرهای برگزیده

بسم الله النّور

بسیج، جمع فداکاری از مردم‌ اند، برای مردم؛ تشکیل یک مجموعه‌ای در حرکت عظیم یک ملّت مجاهد. 

حضور در دفاع، حضور در علم، حضور در هنر، حضور در سازندگی، حضور در سیاست، در فرهنگ، در کمک به مستضعفان، در کمک به درماندگان، در تولید، در فناوری، در پیش‌برد مسائل گوناگون کشور، در ورزش، در درخشش‌های بین‌المللی، در هر کار خیر؛ این حرکت بسیج است!

حرکتی مردمی، برای مردم، در دل مردم، از خود مردم، از هم? قشرها، زنان، مردان، جوانان، پیران، نوجوانان، از اصناف گوناگون؛ یعنی تشکیل یک مجموع? حزب‌الله واقعی.


 بسیج سیاسی است، اما سیاست‌زده نیست، سیاسی‌کار نیست، جناحی نیست! بسیج مجاهد است، اما بی‌انضباط نیست، افراطی نیست! بسیج عمیقاً متدیّن و متعبّد است، اما متحجّر نیست، خرافی نیست! بسیج بابصیرت است، اما ازخودراضی نیست! بسیج اهل جذب است - گفته‌ایم جذب حداکثری - اما اهل تسامح در اصول نیست! بسیج غیور است، پاسدار خطوط فاصل است؛ بسیج طرفدار علم است، اما علم‌زده نیست! بسیج متخلّق به اخلاق اسلامی است، اما ریاکار نیست! بسیج در کار آبادکردن دنیاست، اما خود اهل دنیا نیست؛ این شد یک فرهنگ!


 فرهنگ بسیجی یعنی آن مجموع? معرفت‌ها و روش‌ها و منش‌هایی که می‌تواند مجموعه‌های عظیمی را در ملّت به‌وجود بیاورد که تضمین‌کنند? حرکت مستقیم و پایدار اسلامی آن ملّت باشند. این یک تفکّر است؛ در ذهن هم نیست، در خارج و در عینیّت وجود دارد. حرکت بسیجی، سرنوشت ایران را، بلکه سرنوشت فراتر از ایران را تغییر داد، تعیین کرد.

از روز اول، بسیجیان امام ما در میدان‌های گوناگون انقلاب تا پیروزی انقلاب و تا پس از انقلاب، حرکتی کردند که ماندگار شد، الگو شد، یادگار ملت ایران در عرص? تاریخ شد. امروز جوانان نیویورک و کالیفرنیا هم شعارهای مردم مصر و تونس را تکرار می‌کنند، از آنها الهام می‌گیرند؛ انکار هم نمی‌کنند. جوانان مصر و تونس هم از حزب‌الله و حماس و جهاد اسلامی الهام گرفته‌اند و فرا گرفته‌اند و پنهان نکردند. و معلم اول در عصر جدید، بسیجىِ امام بزرگوار ما بود؛ که همه از بسیجىِ امام بزرگوار فراگرفتند و از جانبازان و سربازان و فداکاران این انقلاب یاد گرفتند که چگونه می‌توان اسطوره‌های قدرت مادّی را شکست، چگونه می‌توان به نام خدا بت‌ها را شکست، چگونه می‌توان ایستاد، چگونه می‌توان مقاومت کرد.


* بیانات امام خامنه‌ای در دیدار اقشار نمونه بسیج سراسر کشور

* 6 آذر 1390


  + جمعه 99/8/30 - 6:23 عصر - نویسنده: امیر عبّاس
 

بسم الله النّور

 

امام خامنه‌ای در قنوت نماز عید فطر سال 1394

در خواب دیدم که امام خامنه‌ای در سخنرانی عمومی با گریه و سوز و گداز عرفانی می‌گویند که منتظریم صبح جمعه شود و به درگاه الهی توبه کنیم. معظم‌له حسرت می‌کشیدند که چرا مثل قدیم از آن توبه‌های پرشور و خالصانه خبری نیست؟!


در خواب اواسط هفته بود و با خود گفتم که من هم صبح روز جمعه به همین شکل یک توبه واقعی به همراه اشک خالصانه خواهم کرد تا شبیه رهبر عزیزم باشم.

 

بیدار که شدم صبح جمعه بود؛ روز 22 فروردین 1399.


  + دوشنبه 99/1/25 - 1:0 صبح - نویسنده: امیر عبّاس
 

نه بنده علم غیب دارم و نه مردم غیر قابل پیش‌بینی هستند!

اگر در انتخابات سال 92 و درست در زمانی که ستاد انتخابات روحانی در خوش­بینانه ­ترین فرض، رفتن به دور دوم را احتمال می­ داد، این‌جانب پیروزی میلیمتری روحانی را پیش‌بینی کردم؛ و اگر از همان لحظه انتخاب روحانی در سال 92 ، با قاطعیت گفتم که در سال 96 هم روحانی با تصاحب درصد بیشتری از آرای مردم پیروز خواهد شد و اگر در تمام این چهار سال و تا شب انتخابات، در حالی که همه تحلیلگران نتیجه دیگری را پیش‌بینی می‌کردند و یا دست کم به شدت به تردید افتاده بودند، بنده همچنان به پیروزی قاطع روحانی اطمینان داشتم و آن را در وبلاگ و فیسبوک نوشتم، دلیلش فقط درست دیدن مردم و فضای کشور بود!

باور کنید این بار هم حتی ستاد انتخابات روحانی و خودش به شدت ترسیده بودند، مدعیان اصلاحات و ضدانقلاب خارج نشین هم ترسیده بودند و گمان می‌کردند آیت الله رئیسی به روحانی رسیده و یا از او پیشی گرفته است؛ اما این بنده حقیر به پیروزی روحانی اطمینان داشتم. بنده معتقدم برای درست دیدن مردم و اجتماع، باید از حبّ و بغض‌ها و از هیاهوها فاصله گرفت و روشن‌بینانه به تحلیل مطالبات و ذهنیات مردم پرداخت و سپس رفتار آن­ ها را پیش‌بینی کرد؛ معمولاً سیاستمداران ما این کار را بلد نیستند!

بنده با این‌که تمام وجودم سیّد محرومان، حضرت آیت الله رئیسی را طلب می‌کرد، و با این‌که شخصاً مطمئن بودم نامزد مورد وثوق رهبر معظم انقلاب، جناب رئیسی می‌باشد، و در حالی‌که در فضای مجازی، جلسات حضوری و مواجهات چهره به چهره با مردم، همواره آیت الله رئیسی را تبلیغ و حمایت می‌کردم، و با این‌که با درج نام خود در میان نویسندگان و هنرمندان حامی آیت الله رئیسی موافقت کردم، و با این‌که خودرو شخصی خود را با چسباندن عکس‌های فراوان و نصب پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به ستاد انتخاباتی سیار آیت الله رئیسی تبدیل کرده بودم، اما هیچ‌گاه خود و اطرافیانم را گول نزدم و همواره پیش‌بینی خود را صراحتاً اعلام می‌کردم. البته بنده هیچ‌گاه امید خود را از دست ندادم و برای پیروزی آیت الله رئیسی از دعا و نذر و نیاز هم غافل نشدم، اما پیش‌بینی‌ام تحت تأثیر این دعا و نذر و نیاز قرار نگرفت.

اکنون نیز سیاستمداران ما با تحلیل عمل‌کرد اصول‌گرایان، دلایل پیروزی روحانی را می‌کاوند که باز ره به خطا می‌روند؛ چرا که فارغ از نوع عمل‌کرد اصول‌گرایان، این «مطالبات، باورها، انگیزه‌ها و رفتار مردم» بود که نتیجه انتخابات را رقم زد.

اگر کسی می‌خواهد دلایل شکست و پیروزی انتخابات ریاست جمهوری را کشف کند، باید به تحلیل جامعه و مردم کشور بپردازد و مطمئن باشد که نوع عمل‌کرد اصول‌گرایان در این میان نقش بسیار کوچکی داشته است.

اگر بنده حقیر فرصت کنم و در این باره بنویسم، خواهیم دید که اتفاقاً در انتخابات 96 ، اصول‌گرایان و بزرگان قوم، عمل‌کرد بسیار خوبی داشتند و ان شاء الله مأجور خواهند بود.

در لینک زیر یادداشت قدیمی بنده را ملاحظه می‌فرمایید که پیروزی روحانی در انتخابات اخیر پیش‌بینی شده بود و مشاهده می‌فرمایید که عرض شده احتمالاً دو سال بعد با یک غائله (شبه فتنه) مواجه خواهیم شد که امید است با نگاه درست به حوادث پیش رو و هوشیاری مسئولین، این غائله اتفاق نیفتد و یا در نطفه خفه شود؛ جمهوری اسلامی ایران این قدرت را دارد که از فتنه آینده جلوگیری کند؛ چنین باد.

 

- یاداشت قدیمی بنده: پیش بینی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری [لینک]

 


  + شنبه 96/3/6 - 5:0 عصر - نویسنده: امیر عبّاس
 

 

بسم الله النّور

 

با سلام و احترام؛

 

دوستان زیاد می‌پرسند که «نظرت در مورد آمدن احمدی‌نژاد چیست؟ آمدنش به نفع و به ضرر کیست؟ می‌ماند یا انصراف می‌دهد و ... ». البته خود نیز در این باره خیلی حرف دارم. این گونه است که در تنگی شدید وقت، نظر خود را فهرست‌وار عرض می‌کنم   :

 

1- از وقتی احمدی‌نژاد مغرور شد و برای نخستین بار در برابر مقام معظم ولایت موضع گرفت و سعی کرد دستور معظم‌له برای برکناری مشایی از معاون اولی را معطل بگذارد، تا به امروز، روز به روز بر انحراف او افزوده و زاویه‌اش با ولایت بیشتر شده است؛ اکنون این زاویه به اوج خود رسیده و او سبک‌سرانه پا به عرصه انتخابات گذاشته است.

 

2- حال سؤال این است که اگر او با ولایت زاویه دارد، چرا از مقام معظم رهبری برای ورود به انتخابات کسب تکلیف کرد؟ پاسخ این است که احمدی‌نژاد که برای جلب همدلی بخش کوچکی از امت حزب الله (که ساده‌دل‌تر هستند)، خود را ولایی می‌نمایاند، از رهبر معظم انقلاب اجازه ورود خواست. برآورد احمدی‌نژاد این بود که حضرت آقا پاسخ صریح نمی‌دهند و او می‌تواند از صحبت با امام خامنه‌ای نهایت بهره را ببرد و بگوید: «با رهبری هماهنگ هستم و با ایشان مشورت کرده‌ام»؛ اما پاسخ امام خامنه‌ای نقشه‌ی او را نقش بر آب کرد. این گونه شد که ابتدا نپذیرفت و می‌گفت اگر نظر رهبری این است چرا علنی نمی‌گوید؟! این اشتباه محاسباتی دوم احمدی‌نژاد بود که گمان می‌کرد حضرت آقا حاضر نیستند نظر خود را علنی کنند؛ اما امام خامنه‌ای در 5 مهرماه سال گذشته (5 مهر 1395)، در ابتدای درس خارج فقه خود این موضوع را علنی کردند و در میان فرمایشات‌شان، سرپیچی احمدی‌نژاد را هم علنی کردند و فرمودند: «... یکی بگوید چرا پشت بلندگو نگفته؟ خب حالا این هم پشت بلندگو»! دیگر حجت تمام شده بود و احمدی‌نژاد مجبور شد نامه‌ای به اطاعت بنویسد که نمره اش 17 از 20 بود.

 

3- تنور انتخابات که رو به گرمی می‌رفت، احمدی‌نژاد نیز به فعالیت انتخاباتی اش می‌افزود و رفته رفته نشان می‌داد که بنا دارد از توصیه‌ی امام خامنه‌ای عبور کند. کار به جایی رسید که احمدی‌نژاد محکم پشت سر بقایی ایستاد و نشان داد که حتماً در صحنه‌ی انتخابات حضور خواهد یافت که همین تخطی او از توصیه (بخوانید فرمان) رهبر معظم انقلاب محسوب می‌شد.

 

4- احمدی‌نژاد به همراه بقایی و مشایی وارد ستاد انتخابات کشور شد و سپس به قول خودش، برای حمایت از بقایی ثبت نام کرد. حتی اگر احمدی‌نژاد ثبت نام هم نمی‌کرد، حمایت علنی و جدی از بقایی، که به نیابت از احمدی‌نژاد وارد صحنه شده بود، ورود احمدی‌نژاد به انتخابات محسوب می‌شد، چه برسد به الان که او رسماً ثبت نام کرده است؛ پس احمدی‌نژاد رسماً با نظر امام خامنه‌ای مخالفت کرده و هیچ عذر، بهانه و توجیهی هم قابل قبول نیست. بنده در چند سال گذشته بیشترین توهین ها را از کسانی شنیده‌ام که خود را و احمدی‌نژاد را در خط ولایت می‌دانسته و بنده‌ی حقیر را به نفهمی متهم کرده‌اند؛ خدا را شکر که زمان سپری شد و احمدی‌نژاد با دست خود ماسک را از چهره برداشت تا همگان عدم وفاداری او به ولایت را ببینند.

 

5- برای این پرسش که آیا احمدی‌نژاد در صحنه می‌ماند یا نه، بنده پاسخ دارم، اگرچه معتقدم او خود جواب این سؤال را نمی‌داند! احمدی‌نژاد مطمئن است که بقایی رد صلاحیت می‌شود، برای همین هم مرتباً می‌گوید که آمده‌ام از او حمایت کنم و در باره‌ی ردصلاحیت او سکوت نخواهم کرد. ثبت نام احمدی‌نژاد برای این است که در وقت خود به جو عمومی جامعه مراجعه کند و ببیند می‌تواند در عرصه بماند یا نه؟! بنده معتقدم سرانجام او مسیر اشتباه را انتخاب می‌کند و با گرد و غبار طرفداران معدود خود، گمان می‌برد که خبری شده و می‌ماند تا ببازد؛ می‌ماند تا ببازد و شاید به خود بیاید! البته همه‌ی این گمانه زنی‌ها در صورتی است که احمدی‌نژاد ردصلاحیت نشود، چرا که احتمال رد شدن صلاحیت او نیز وجود دارد.

 

6- آمدن و ماندن احمدی‌نژاد قطعاً به نفع روحانی است و به نظرم احمدی‌نژاد خود نیز این موضوع را می‌داند و چه بسا به خاطر انتقام از منتقدین ولایی خود دست به این کار زده باشد. در این‌جا سه دلیل برای این گمانه عرض می‌کنم: الف- ورود احمدی‌نژاد به انتخابات باعث ایجاد یک نوع هیاهو می‌شود و قبلاً در همین صفحه عرض کرده بودم که هر نوع جنجال و هیاهو به ازدیاد آرای روحانی منجر می‌شود. ب- از طرفی روحانی می‌تواند احمدی‌نژاد را به عنوان لولو به طرفداران خود معرفی کند و آنها را بترساند. بدین گونه جماعتی که از کم کاری و ناتوانی دولت تدبیر و کلید به ستوه آمده‌اند و قصد حمایت مجدد از روحانی را ندارند؛ از ترس انتخاب احمدی‌نژاد مجدداً به صحنه آمده، به روحانی رأی خواهند داد. ج- بخشی از امت حزب الله که می‌خواهند به نامزد مورد تأیید جمنا (مثلاً آیت الله رئیسی) رأی بدهند، با این که خطاهای احمدی‌نژاد را می‌دانند، با این استدلالِ غلط که «فقط احمدی‌نژاد می‌تواند مقابل روحانی رأی جمع کند»، به غلط به احمدی‌نژاد رأی خواهند داد.

 

7- در نهایت احمدی‌نژاد رأی نخواهد آورد و به شدت شکست خواهد خورد. بنده شخصاً منتظر چنین روزی هستم و تا قبل از توصیه‌ی مقام معظم ولایت، خداخدا می‌کردم که احمدی‌نژاد بیاید تا وزنش معلوم شود و سپس برود گوشه‌ای بنشیند. اکنون نیز اگر احمدی‌نژاد انصراف ندهد، امیدوارم صلاحیت او تأیید شود تا محمود احمدی‌نژاد نتیجه‌ی کار غلط خود را ببیند!

 

8- پرسش بعدی این است که بعد از شکستِ احمدی‌نژاد چه اتفاقی خواهد افتاد و آیا او به قانون تمکین می‌کند یا جماعتی را به کف خیابان خواهد کشاند؟ در پاسخ باید عرض شود که بنده معتقدم اگرچه ممکن است احمدی‌نژاد کمی شلوغ کند، اما او در این مقطع فتنه‌انگیزی نخواهد کرد. همان گونه که عرض کردم، زاویه‌ی احمدی‌نژاد با ولایت روز به روز بیشتر می‌شود و اکنون به حدی نرسیده که به فتنه‌ای علیه نظام دامن بزند. بنده گمان می‌کنم که اگر عمری از او باقی باشد و اگر مسیر سیاسی خود را اصلاح نکند، شاید 5-4 سال بعد این اتفاق بیفتد.

 

9- همچنان معتقدم که طراح و مجری فتنه بعدی نیز مدعیان اصلاحات و اعتدال خواهند بود و شاید این اتفاق در سال 98 حادث شود.

 

 

 


  + جمعه 96/1/25 - 6:0 عصر - نویسنده: امیر عبّاس
 

 

بسم الله النّور

 

   

 قبل از انتخابات سال 92 و درست در زمانی که ستاد روحانی در خوشبینانهترین فرض، رفتن به دور دوم را احتمال میداد، این جانب پیروزی میلیمتری روحانی را پیشبینی کردم. وقتی روحانی رئیس جمهور شد، بنده هرچند به او رأی نداده بودم، اما پیشبینی کردم که روحانی در سال 96 مجدداً رئیس جمهور خواهد شد و اتفاقاً درصد بیشتری از آرای مردم را به خود اختصاص خواهد داد. پیشبینی بنده تعجب و بعضاً اعتراض دوستان را برانگیخت، اما هر چه جلو آمدیم، تعداد بیشتری از دوستان نظر بنده را قابل هضم دانستند. تا همین الآن هم اگر چه گاهی حتی خود مدعیان اعتدال از نتیجه‌ی انتخابات و از به صحنه آمدن عمرو و زید ترسیدهاند، اما بنده همواره از انتخاب مجدد روحانی با آرای بیشتر اطمینان داشتهام. قبل از اینکه دلیل خود را بیان کنم، اجازه میخواهم کمی جلو بروم و پیشبینیهای بعدیام را نیز عرض کنم.

 

به نظر بنده بعد از این که روحانی با درصد خوبی از آرای مردم رئیس جمهور شد، یکی دو سال بعد (شاید سال 98) ما یک غائله در کشور خواهیم داشت و مجدداً منافقان شکست خواهند خورد و مردم در دو سال آخر ریاست جمهوری روحانی، به ویژه در سال 99، به خود خواهند آمد و در رکاب ولایت، در انتخابات سال 1400، همه‌ی سنگرهای از دست داده را پس خواهند گرفت!

 

و اما دلایل این جانب بدین شرح است:

1- اگر از شما سؤال کنم که «اکنون در جامعه چند درصد از مردم دغدغه‌ی اول‌شان دنیا و پول است و چند درصد اولویت شان دین، آخرت و معنویت می‌باشد؟» چه جوابی خواهید داد؟ خواهید گفت اغلب مردم به فکر معاش، دنیا و پول هستند؛ بسیار خب؛ وقتی مردم دنیاطلب شوند، با وعده‌ی دنیا هم فریب خواهند خورد. در تاریخ هم می‌بینیم که شخصی که در رکاب رسول خدا (ص) با کفّار جنگید و مجروح شد، با وعده‌ی دنیا (دقت کنید با وعده‌ی دنیا و نه با دنیا) سر فرزند رسول خدا (ص) را از پیکر جدا کرد!

 

2- مردم (مقصود اغلب مردم است) اگرچه می‌بینند برجام دستاوردی نداشته، اگر چه می‌بینند بی‌کاری، گرانی و رکود بیداد می‌کند، اگر چه هزاران مشکل ریز و درشت را می‌بینند و اگر چه می‌دانند که روحانی فقط حرف زده و توهین کرده و کار مثبتی انجام نداده است؛ اما به دلیل دنیا طلبی، همچنان فریب وعده‌های روحانی را خواهند خورد. حرف دل این روزهای مردم این است که وعده‌های روحانی تا کنون عملی نشده، ولی حالا شاید هم شد! درست به همین دلیل ساده، مردم دوباره پرشور در انتخابات شرکت می‌کنند و روحانی را در صندوق خواهند انداخت.

 

3- معتقدم هر چه اصول‌گرایان فضا را شلوغ‌تر کنند، به نفع آرای روحانی خواهد بود. بهترین تاکتیک اصول‌گرایان در انتخابات پیش رو، وارد کردن یک وزنه‌ی خوش‌نام به میدان، و دور کردن فضا از التهاب و جنجال، برای متعادل کردن آرای روحانی است و اگر این خردورزی را شاهد نباشیم، ممکن است حتی رکورد آرای احمدی‌نژاد در سال 88 هم شکسته شود!

 

4- چرا معتقدم یکی دو سال بعد غائله خواهیم داشت؟ چون از یک طرف روحانی مدت‌هاست بی‌ادبی و گستاخی را آغاز کرده و در این اواخر با ادبیات منقلی (!) به آن شدت بخشیده است و کاملاً مشخص است که قصد دارد نوبه‌نو به سمت غرب غش کند و رهنمودهای مقام معظم ولایت را نادیده بگیرد؛ از طرفی خطاهای روحانی به حدی رسیده که امام خامنه‌ای نمی‌توانند مصالح جامعه اسلامی را نادیده بگیرند و به اعتقاد بنده معظم‌له از این پس اجازه نخواهند داد که رفتارهای رادیکال و غرب‌گرایانه‌ی دولت، به کشور ضربه بزند و اگر چه ایشان مثل همیشه تمام تلاش‌شان را برای آرامش کشور به کار خواهند بست، اما این تقابل به لایه‌های اجتماع سرایت خواهد کرد و دشمن با موج‌سواری و همچنین با جریان‌سازی، فضا را بیشتر غبار آلود می‌کند و در نهایت یک غائله شکل خواهد گرفت.

 

5- برای توده‌های مردم مثل روز روشن خواهد شد که سیاست‌های غرب‌گرایانه‌ی روحانی مورد قبول رهبر معظم انقلاب نیست، و وقتی به عینه ببینند که اعتماد به غرب برای کشور ایجاد پَس‌رفت و خسارت می‌کند، مردم مثل همیشه از نظام و اعتقادات خود دفاع خواهند کرد و با عشق به رهبر خود، به میدان خواهند آمد و توی دهان منافقان خواهند زد. از طرفی در سال‌های 99-98 پوچی وعده‌های روحانی بیش از پیش برملا می‌شود و حتی آن‌ها که نگاه‌شان به دنیا و مادیّات است نیز کورسوی امید خود به کلید قلابی روحانی را از دست خواهند داد و در مقابل روحانی قرار خواهند گرفت.

 

این گونه است که بنده پیش‌بینی می‌کنم: 1- روحانی با درصد خوبی از آرای مردم دوباره از صندوق‌ها بیرون خواهد آمد. 2- یکی دو سال بعد یک غائله خواهیم داشت. 3- مردم به خود خواهند آمد و باز هم روسیاهی به زغال می‌ماند، دشمنان و منافقان رسوا و منکوب می‌شوند و ملّت بزرگ ایران در رکاب ولایت فقیه سنگرهای از دست رفته را پس خواهند گرفت و پیروز خواهند شد.

 

و لله عاقبة الأمور.

 


  + یکشنبه 96/1/6 - 1:0 عصر - نویسنده: امیر عبّاس
 

بسم الله الرحمن الرحیم

بسیجی همیشه خط شکن است 

امروز هم بسیجی برای کشور دل می‌سوزاند؛ برای آبادانی کشور تلاش می‌کند؛ برای حفظ استقلال ملی، هر چه بتواند کار می‌کند و از جان خود هم می‌گذرد. امروز هم اگر احساس کند دشمن می‌خواهد از روزنه‌ای - چه اقتصادی و سیاسی و چه فرهنگی - به داخل کشور نفوذ کند، در مقابل او می‌ایستد و با مشت به صورتش می‌کوبد.

 

 (امام خامنه ای)


  + شنبه 94/8/30 - 10:16 صبح - نویسنده: امیر عبّاس
 

1-هواپیماهای بدون سرنشین ساخت جمهوری اسلامی بارها و بارها توسط حزب الله لبنان به عمق خاک و مواضع رژیم صهیونیستی نفوذ کرد و فقط یک بار نظامیان این رژیم توانستند یکی از پهپادها را هدف بگیرند. آن هم بعد از این که 100 کیلومتر پیش رفته بود و از تأسیسات و جدیدترین نقل و انتقالات ارتش صهیونیستی و نفراتی که در صحنه حاضر بودند فیلم، عکس و اطلاعات تهیه و به صورت زنده مخابره کرده بود. یعنی در جغرافیای اشغالی رژیم صهیونیستی، ادعای گنبد آهنین لاف و دروغی بیش نیست! 

 

2-در جنگ اخیر غزه که فقط هشت روز به طول انجامید، رژیم صهیونیستی نتوانست با موشک های دست چندم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، که در اختیار مقاومت غزه قرار داشت، مقابله کند. بیش از دو سوّم موشک های غزه (بخوانید ایران) به حساس ترین نقاط شهرک ها و شهرهای رژیم صهیونیستی، از جمله تل آویو، اصابت کرد و این یعنی در جغرافیای اشغالی رژیم صهیونیستی، ادعای گنبد آهنین لاف و دروغی بیش نیست!

 

3-پهپاد RQ-170 امریکایی، که اصطلاحاًSentinel یا دیده‌بان نامیده می‌شود و یکی از مدرن‌ترین پهپادهای ارتش آمریکاست، در آسمان جمهوری اسلامی، توسط سپاه پاسداران به غنیمت گرفته می شود تا جهانیان شگفت زده شوند. هم اکنون این پهپاد به صورت کامل رمزگشایی و سپس مهندسی معکوس شده است و از خط تولید انبوه آن اطلاع دقیقی منتشر نمی شود!

 

4-هنوز دشمن از شوک شکار و مهندسی معکوس دیده بان خارج نشده است، که چشمان تیزبین عقاب یا همان پهپاد جاسوسی Scan Eagleبه محض ورود به آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران، توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به غنیمت در می آید. اسکن ایگل مجهز به یک دوربین الکترو اپتیکال و یک دوربین مادون قرمز، با دامنه ارتباطات بیش از 100 کیلومتر و استقامت پرواز تا 24 ساعت است. ارتش امریکا باور نمی کرد چنین پرنده کوچک و مؤثری، توسط جمهوری اسلامی شکار شود؛ آن هم به این آسانی و در مدت بسیار کمی پس از نفوذ به مرز جمهوری اسلامی ایران.

 

5-در ماه گذشته نیز یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی از نوع پریدیتور، پس از تجاوز به حریم هوایی ایران در خلیج فارس، با واکنش سریع جنگنده‌های سپاه پاسداران رو به رو و پس از شلیک جنگنده های سپاه به سمت آن، مجبور به ترک منطقه شد.

 

6-فراموش نمی کنیم که «ریگی»، تروریست دست نشانده دشمن، که محصول مشترک امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی بود، در یک عملیات موفق و منحصر به فرد، در آسمان جمهوری اسلامی ایران، به اسارت سربازان گمنام امام زمان (عج) درآمد و بعد از تخلیه اطلاعاتی و محاکمه، به درک واصل شد.

 

7-جمهوری اسلامی ایران با صراحت اعلام کرد که به حزب الله لبنان و به دولت مردمی غزه کمک می کند تا شاهد باشیم وقتی امام خمینی(ره) و امام خامنه ای (مد ظله العالی) می فرمایند «امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند»، عین واقعیت است.

 

 

 

اکنون سؤال این است: رژیم صهیونیستی از کدام گنبد آهنین دم می زند؟

 

آیا به جز این است که دل خود را به چند موشک ناکارآمد خوش کرده است و با تبلیغات و جنگ روانی خود را قدرتمند و سرزمین اشغالی را دارای گنبد آهنین معرفی کرده است. از آن جا که سران کشورهای عربی؛ عیاش، ترسو و خوش باورند، تا همین چند وقت پیش باورشان شده بود که قدرتی در دست صهیونیست هاست و گنبد آهنین وجود خارجی دارد. اکنون که پوشالی بودن این ادعا ثابت شده است، چشم مردم جهان به طرف دیگر ماجراست. جمهوری اسلامی ایران بدون ادعا و جار و جنجال، ثابت کرده که آسمانی نفوذ ناپذیر و مدافعانی قدرتمند و بی نظیر دارد.

 

همه دنیا از قدرت موشکی بی نظیر جمهوری اسلامی ایران باخبر هستند؛ اما قدرت دفاعی آسمان کشورمان فقط به چند موشک سبک و سنگین وابسته نیست. رادارهای منحصر به فرد ساخت کشور که مشابه خارجی ندارد و دشمن از فنّاوری آن بی خبر است، قدرت جنگ الکترونیک سپاه پاسداران که در اختیار گرفتن پهپادهای متجاوز در حال پرواز را می توان از نمونه های آن دانست و اقدامات اطلاعاتی در سراسر دنیا از جمله ابزارهای این اقتدار است.

 

در حالی که ایالات متحده از تحریم های اقتصادی طرفی نبسته است و خود و هم پیمانانش که در بدترین شرایط اقتصادی قرار دارند، از این تحریم ها متضرر شده اند و در جست و جوی راهی آبرومندانه برای لغو تحریم هاست، ناگهان ضربه ای سخت در نبرد جاسوسی هوایی نصیبش می شود. نمی دانم چهره سرافکنده و قابل ترحم «اوباما» و لبخند تلخش را وقتی می گفت «از جمهوری اسلامی خواسته ایم پهپاد را پس بدهد» دیدید یا خیر؟ او می داند که این ضربه برای دولتش سخت و کشنده است و این نوع صحبت ها برای فرار از سماجت خبرنگاران و فرار از پرسش های افکار عمومی ادا می شود. اوباما شکست های زیادی را در برابر کشورمان متحمل شده است، همان طور که دولت های پیشین امریکا بارها و بارها این شکست ها را تجربه کرده بودند.

 

دیگر دشمن باید دانسته باشد که عمق راهبردی دفاع هوایی جمهوری اسلامی ایران، تا کشورهای منطقه و تا سرزمین های دور ادامه دارد. دشمن اگرچه نمی فهمد، ولی باید بداند که در جنگ هوایی با جمهوری اسلامی ایران هیچ شانسی ندارد! 

مروری بر موفقیت های هوایی جمهوری اسلامی ایران:

 

دو فروند هواپیمای اف-4 نیروی هوایی ارتش اقدام به رهگیری هواپیما کرده و خلبان را که از دوبی دستور داشته تسلیم نشود، مجبور به پروازی طولانی در آسمان کشور میکنند و درنهایت او به واسطه اقدام قهرآمیز شکاریهای ارتش، مجبور به فرود در فرودگاهی در بندرعباس میشود. با احتساب مدت 40 دقیقه ای زمان پرواز تا بندرعباس، بوئینگ 737 حامل ریگی و همراهانش در ساعت 02:44 در بندرعباس به زمین مینشیند. منابع غیررسمی نقل کردهاند که عملیات بیحس کردن ریگی با چنان سرعتی از سوی یکی از خانمها انجام میشود، که فرصت هیچ واکنشی را نه به او، نه به نفر همراهش و نه به محافظانش نمیدهد. از آن مهمتر، ریگی وقتی متوجه تغییر احوال خود میشود که دستبند بر دست داشته است و مأموری مراقب عدم اقدام او به خودکشی بوده است. محافظان قرقیز او حتی فرصت تغییر مکان خویش را هم پیدا نکردند. «ریگی از نحوه دستگیریاش بهتزده شده بود» این سخن را وزیر اطلاعات در جریان کنفرانس خبریاش به زبان آورد.

 

 

اسکن ایگل مجهز به یک دوربین الکترو اپتیکال، یک دوربین مادون قرمز و یک برجک ثابت سبک وزن با دامنه ارتباطات بیش از 100 کیلومتر، سرعت 120 کیلومتر بر ساعت و استقامت پرواز تا 24 ساعت است. این هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا، بسیار کوچک و غیرمسلح بوده و توسط نیروهای عملیات ویژه استفاده می‌شود.این پهپاد با 1.19 متر طول و 3.05 متر عرض (دو سر بال) و 18 کیلوگرم وزن برای پرواز نیاز به باند ندارد و در عوض با یک سامانه هوای فشرده به بالا پرتاب می‌شود و برای فرود هم یک جرثقیل با طناب و قلاب آن را در میان هوا می‌گیرد که تفنگداران دریایی آن را از روی ناوهای خود به پرواز در می‌آورند.

 

 

 

در عکس دو هواپیمای بدون سرنشین امریکایی را که توسط سپاه پاسداران به غنیمت گرفته شده است، می بینید.

 

 

 

هواپیمای بدون سرنشین RQ-170 که اصطلاحا Sentinel یا دیده‌بان نامیده می‌شود و برخی آن را جانور قندهار (محلی که اولین‌بار تصویر آن منتشر شد) می‌گویند، یکی از مدرن‌ترین پهپادهای ارتش آمریکاست که استفاده از آن، دستاوردهای مهمی برای نیروهای مسلح این کشور به همراه داشته است. فناوری و اطلاعات مربوط به RQ170 به شدت حفاظت می شده و دولت امریکا اکنون به شدت نگران تبعات سیاسی، فنی، اطلاعاتی و نظامی فرود اجباری این هواپیما (که از حساس ترین فناوری های موجود در اختیار سرویس های اطلاعاتی این کشور بوده) در ایران است. نخستین و مهمترین ویژگی این هواپیمای بدون سرنشین را باید توانایی تقریبا مهارناپذیر رادارگریزی آن عنوان کرد که اطلاعات موجود حکایت از آن دارد که این هواپیما توسط رادارهای معمولی برد بلند (حتی انواع بسیار پیشرفته آن) به هیچ وجه قابل رهگیری نیست و رادارهای برد کوتاه VHF نیز تنها در صورتی قادر به مشاهده آن - آن هم به سختی- هستند که هواپیما کمتر از 40 کیلومتر با آنها فاصله داشته باشد؛ اتفاقی که وقوع آن تقریبا محال است و بسیاری از کشورهای جهان از جمله روسیه و چین سال های طولانی است که به دنبال دست یابی به فرمول و مشخصات ساختمانی آن هستند. گفته‌اند این هواپیماها طوری طراحی شده اند که بتوانند به مکان هایی بروند که دیگر ‏هواپیمای باسرنشین یا بدون سرنشین نمی توانند به آنجا بروند بطوریکه ردیابی و هدف قرار دادن آن توسط طرف مقابل بسیار دشوار باشد. مداومت پروازی این پهپاد (بواسطه موتورهای بسیار پیشرفته و کم مصرف) و نیز توانایی های جنگ الکترونیک آن را می توان از دیگر ویژگی های منحصر به فرد RQ-170 دانست که این امکان را می دهد تا این هواپیما علاوه بر ایجاد اختلالات الکترونیکی در سطح وسیع، تمامی ارتباط رادیویی(با سیم و بی سیم) در اطراف منطقه پروازی خود را نیز تا شعاعی بزرگ شنود کند. RQ-170 از مدرنترین پهپادهای ارتش آمریکاست که طراحی آن شبیه به جنگنده بمب افکن های رادار گریز بوده که بواسطه قابلیت های ویژه جاسوسی، صرفا در اختیار سازمان سیا قرار داشته است. این که چنین هواپیمای بدون سرنشین مدرنی، که مجهز به سیستم خلبان خودکار و انفجار از داخل در صورت قطع شدن ارتباط با مرکز است را بتوان سالم بر روی زمین نشاند، نوعی توانمندی جنگ الکترونیک است که نمی توان سابقه ای از آن در دنیا پیدا کرد.

 


  + پنج شنبه 91/9/30 - 10:49 عصر - نویسنده: امیر عبّاس
 

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

 

یا مقلّب القلوب و الأبصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الأحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال  .

 

عید سعید نوروز و فرا رسیدن بهار و سال نو را به همه‌ی هم‌میهنان عزیزمان در سراسر کشور و همچنین به همه‌ی ایرانیانی که در کشورهای دیگر، در سراسر جهان ساکن هستند و همچنین به ملتهای دیگری که برای نوروز ارزش و احترام قائل هستند، تبریک عرض میکنم. بخصوص تبریک میگویم به افراد و خانواده‌هائی که در خدمت کشور، در خدمت انقلاب و در خدمت نظام قرار دارند؛ خانواده‌ی شهیدان عزیز، جانبازان و خانواده‌های آنها، خانواده‌ی مأمورانی که در این روزها که همه در خانه‌های خود مجتمعند، آنها سر کارهای حساس و مهم خود حضور دارند و از حضور در خانواده‌های خود محرومند. امیدوارم به فضل و رحمت الهی ان‌شاءالله ملت ایران سال شاد و سرشار از برکت و نعمت را در پیش داشته باشند و در همه‌ی میدانها موفق و سربلند و پیروز باشند  .

 

البته حوادث تلخی که در برخی از کشورها نسبت به مردم انجام میگیرد ـ در بحرین نسبت به مردم عزیز آنجا، در یمن، در لیبی ـ عید را بر ما گوارا نمیکند و مانع از این است که انسان شادی عید را بتمامه احساس کند. امیدواریم خداوند متعال برای این ملتها ـ ملت بحرین، ملت یمن، ملت لیبی ـ فرج عاجلی برساند و دشمنان ملتها را با عقوبت خود مجازات کند  .

 

عید نشانه‌ی حرکت طبیعی انسان در طول سال و ماه و روز و شب است و چون این حرکت باید به سمت کمال و تعالی باشد، هر عیدی یک مقطعی است برای اینکه انسان بتواند یک مرحله‌ی جدیدی را آغاز کند. ما ملت ایران به توفیق الهی و به فضل پروردگار در سال 89 توانستیم کارهای بزرگی را انجام دهیم. ما سال 89 را به نام «سال همت مضاعف و کار مضاعف» نامگذاری کردیم. خوشبختانه در سرتاسر سال، این شعار تحقق عملی پیدا کرد. میتوانم ادعا کنم که یکی از شعارهائی که در طول این سالها بیشترین بهره را از توجه مردم و مسئولان و عمل آنها و انطباق وضعیت کشور با خود دارا بود و برد، همین شعار «همت مضاعف و کار مضاعف» بود، که واقعاً ملت و دولت خوشبختانه در این کار، در این حرکت سالیانه، همت مضاعف و کار مضاعف را نشان دادند. ما در زمینه‌های اقتصادی، در زمینه‌های سیاسی، در زمینه‌ی حضور عظیم و پرشکوه مردم در عرصه‌های مختلف سیاسی و انقلابی، در عرصه‌ی علم و فناوری و در عرصه‌ی سیاست خارجی، در بخشهای مختلف، خوشبختانه کارهای بزرگی را شاهد بودیم که هم مسئولین کشور، قوه‌ی مجریه، قوه‌ی مقننه و قوه‌ی قضائیه انجام دادند؛ بخصوص قوه‌ی مجریه در این دورانِ یکساله کارهای بزرگی را انجام دادند که از جمله‌ی آنها همین مسئله‌ی حساس و بزرگ هدفمندی یارانه‌ها‌ست، که این کار بزرگ را شروع کردند و امیدواریم ان‌شاءالله با موفقیت کامل این کار به انجام برسد  .

 

 آنچه که من از مجموع احساس میکنم، این است که کشور ما بحمدالله در جاده‌ی پیشرفت و تعالی حرکت خوبی را آغاز کرده است. البته این حرکت که روز‌به‌روز هم شتاب بیشتری گرفته است، ناشی از زحمات و تلاشهای مسئولان و ملت در طول سالیان متمادی است؛ اما خوشبختانه این حرکت هرچه گذشته است، شتاب بیشتری پیدا کرده است. مثلاً در عرصه‌ی تولید علم، طبق آمارهائی که مراکز متخصص جهانی و مراکز بین‌المللی اعلام میکنند، مشارکت کشور ما در پیشرفت علمی و تولید علم در دنیا بیش از یازده درصد است؛ در حالی که ما یک درصد مردم دنیا هستیم و کشوری که بعد از ما در این منطقه بیشترین نصیب را داشته است، کمتر از شش درصد پیشرفت داشته است. بنابراین پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف بحمدالله خیلی خوب بوده است. این حرکت شتاب‌آلود و همراه با جدیت و همت، ان‌شاءالله بایستی ادامه پیدا کند .

 

 آنچه که در عرصه‌ی مجموعه‌ی مسائل کشور انسان مشاهده میکند، که در سال 90 باید ما آن را وجهه‌ی همت خودمان قرار بدهیم، این است که از جمله‌ی اساسی‌ترین کارهای دشمنان ملت ما و کشور ما در مقابله‌ی با کشور ما، مسائل اقتصادی است. البته در عرصه‌ی فرهنگی هم فعالند، در عرصه‌ی سیاسی هم فعالند، در عرصه‌ی انحصارات علمی هم فعالند، اما در عرصه‌ی اقتصادی فعالیت بسیار زیادی دارند. همین تحریمهائی که دشمنان ملت ایران زمینه‌سازی کردند یا آن را بر علیه ملت ایران اعمال کردند، به قصد این بود که یک ضربه‌ای بر پیشرفت کشور ما وارد کنند و آن را از این حرکت شتابنده باز بدارند. البته خواسته‌ی آنها برآورده نشد و نتوانستند از تحریمها آن نتیجه‌ای را که انتظار داشتند، بگیرند و تدابیر مسئولان و همراهی ملت بر ترفند دشمنان فائق آمد؛ اما دنبال میکنند. لذا این سال جاری را که از این لحظه آغاز میشود، ما بایستی متوجه کنیم به اساسی‌ترین مسائل کشور، و محور همه‌ی اینها به نظر من مسائل اقتصادی است. لذا من این سال را «سال جهاد اقتصادی» نامگذاری میکنم و از مسئولان کشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری که مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم که در عرصه‌ی اقتصادی با حرکتِ جهادگونه کار کنند، مجاهدت کنند. حرکت طبیعی کافی نیست؛ باید در این میدان، حرکت جهشی و مجاهدانه داشته باشیم.

 

توجه دارید که ما الان در این ساعت داریم وارد سومین سال دهه‌ی پیشرفت و عدالت میشویم. البته هم در زمینه‌ی پیشرفت و هم تا حدود زیادی در زمینه‌ی عدالت کارهای خوبی انجام گرفته است، لیکن حرکت ما باید به نحوی باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت در کشورمان قرار بدهیم. خوشبختانه با این حرکتی که در دنیای اسلام به ‌وجود آمده است، انسان احساس میکند که این دهه به توفیق پروردگار برای منطقه هم دهه‌ی پیشرفت و دهه‌ی عدالت خواهد بود.

 

امیدواریم خداوند متعال شما ملت عزیز را، شما مسئولان عزیز را، شما جوانان مؤمن و خوش‌روحیه و فعال و بااستعداد را مشمول لطف خود و مشمول ادعیه‌ی زاکیه‌ی حضرت بقیة‌الله (ارواحنا فداه) قرار بدهد. یاد شهدای عزیزمان را، یاد امام بزرگوار را گرامی میداریم و امیدواریم خداوند به برکت ارواح طیبه‌ی این بزرگواران ملت ایران را مشمول رحمت و فضل و برکت و رضوان و غفران خود قرار دهد.

 

والسّلام علیکم و رحمةالله و برکاته


  + دوشنبه 90/1/1 - 6:42 صبح - نویسنده: امیر عبّاس
 

 به نام خدا

با سلام و تحیت.

به دنبال جنایات وحشیانه دولت های بحرین، عربستان و امارات و به خاک و خون کشیده شدن مسلمانان بحرین، و استمداد شیعیان بحرین از مقام معظم رهبری، تمهیداتی اندیشیده شده است که نیروهای داوطلب در اولین فرصت در سال 1390 به بحرین اعزام شوند. اگر چه این اعزام با دعوت از بسیجیان و نیروهای حزب الله شناخته شده صورت می پذیرد و فراخوان عمومی ندارد، اما مخاطبان این وبلاگ می توانند درخواست خود را ارائه دهند.

نکته مهم این که فرصت برای هماهنگی و سازمان دهی بسیار کم است و فقط کسانی درخواست بدهند که واجد شرایط باشند و واقعا آماده حرکت باشند، چون انصراف شما موجب برهم ریختن سازمان دهی خواهد بود.

شرایط داوطلبین و مدارک مورد نیاز:

1-       اعزام مختص آقایان است.

2-       سلامت کامل جسمانی.

3-       حداقل سن 17 سال.

4-       داشتن گذرنامه الزامی نیست.

5-       داوطلبان نباید مشمول باشند.

6-       ارائه معافیت دائمی یا موقت مثل دانش آموزان و دانشجویان قابل قبول است.

7-       داوطلبان مجرد زیر 18 سال، باید رضایت نامه محضری از ولی داشته باشند. (رضایت کتبی غیر محضری، به شرط حضور ولی به هنگام اعزام قابل قبول است).

 8-         3 عدد عکس پرسنلی.

9-       دو برگ کپی شناسنامه (ارائه اصل شناسنامه به هنگام ثبت نام الزامی است.)

10-    ارائه درخواست کتبی برای اعزام به بحرین و کمک به انقلابیون مسلمان مردم بحرین.

11-    افراد آموزش دیده در اولویت هستند. (داشتن مدرک پایان دوره: آموزش امداد و درمان، آموزش امداد و نجات، آموزش نظامی، آموزش قایق رانی و همچنین گواهی نامه رانندگی)

12-    ارائه وصیت نامه کتبی.

داوطلبین می توانند در بخش نظرات همین خبردرخواست اولیه خود را ارائه کنند تا با ایشان تماس گرفته شود. (نظرات شما برای دیگران نمایش داده نخواهد شد.)

داوطلبان لازم است در بخش نظرات اطلاعات زیر را ارائه کنند:

1-       نام و خانوادگی 2- تاریخ تولد 3- شماره تلفن تماس.

چنانچه موارد دیگری را برای اطلاع مسئولین ثبت نام ضروری می دانید، قید بفرمایید.

پ.ن:
1- دوستان می توانند به ایمیل این وبلاگ نیز درخواست ارسال نمایند.
2- در مورد اعزام پزشکان سوال شده است. تخصص های بیان شده در این یادداشت حداقلی است و دارندگان تخصص های بالاتر می توانند درخواست بدهند. پزشکان شاغل در بیمارستان ها و نهادهای دولتی، و دیگر کارمندان دولت که متقاضی اعزام هستند، خودشان باید مشکل ترخیص خود را حل نمایند و دولت محترم در این زمینه فعالیتی ندارد.

پی نوشت: طرح آزمایشی بود و محقق نشد. 


  + یکشنبه 89/12/29 - 11:59 صبح - نویسنده: امیر عبّاس
 

 شهیدان

از آنجا که شهیدان، سند زنده و جاوید دلاوری و خداباوری ملت بزرگ ایران هستند، به برگزارکنندگان یادواره­های شهدا پیشنهاد می­شود، به تعداد شهدای یادواره­ای که برپا می­کنند، وبلاگ ایجاد نمایند.

بدین صورت که نام هر شهید زینت بخش یک وبلاگ باشد و عکس، مشخصات، زندگی­نامه، وصیت­نامه و هر اطلاعات دیگری که در مورد شهید قابل دست­رسی است (از قبیل دست نوشته­های شهید، خاطرات همرزمان و خانواده و ...)، به مرور در وبلاگ قرار گیرد.

وبلاگی که به نام یک شهید تأسیس می­گردد، حتی اگر در آینده به روز هم نشود، باز به عنوان یک نشان از یک شهید برای همیشه در اینترنت وجود دارد و به عنوان پرچم ایثار، ولایت مداری و شهادت طلبی ملت شهید پرور کشورمان، همواره در اهتزاز خواهد بود.

امیدواریم از این پس یادواره­ها با مجموعه وبلاگ­های شهیدانشان برپا شوند.


  + یکشنبه 88/11/4 - 2:6 عصر - نویسنده: امیر عبّاس
 
<      1   2   3   4      >
فهرست یادداشت های این وبلاگ
 
به نام خداوند جان و خرد
جمهوری اسلامی ایران

داستان این وبلاگ  (کلیک کنید)


وبلاگ مشابه


بسیجی امام خامنه‌ای


عشق فقط یک کلام

سیّدعلی والسّلام


جانم فدای امام خامنه‌ای جانم فدای امام خامنه‌ای جانم فدای امام خامنه‌ای


مشخصات وبلاگ
دوستان
آخرین یادداشت ها
روزانه
کلید واژه ها
بسیج[12] . امام خامنه ای[9] . شهید[6] . مقام معظم رهبری[6] . فتنه[5] . جمهوری اسلامی[5] . دفاع مقدس[4] . سپاه پاسداران[4] . امام خمینی[4] . ولایت فقیه[4] . کاروان[3] . وبلاگ[3] . 19 دی[3] . BBC[2] . انتخابات[2] . بیعت[2] . روحانی[2] . ولایت[2] . هاشمی رفسنجانی[2] . کروبی[2] . کفن پوش[2] . لباس شخصی[2] . سبز[2] . سپاه[2] . عکس[2] . میرحسین[2] . نظام[2] . دشمن[2] . قم[2] . منافقین[2] . مهدی کروبی . ملت . مناطق . منافق . نفوذ . نماز . ناجا . ندبه . یادواره . یزید . کرمان . غزه . فرار . فرماندهان . فلسطین . لینک . مردم . مردم قم . مشایی . گنبد آهنین . ریگی . زندانی . امام خامنه ای مردم . شهید گمنام . شهید محسن فخری زاده . طلاب . عاشورا . عرب . سپاه قدس . سخنرانی . سردار سلیمانی . سردار شهید سلیمانی . سردار همدانی . سیاست . شادی . شهدا . رؤیا . رئیسی . راه پیمایی . راهیان نور . رزمندگان اسلام . رژیم صهیونیستی . رفسنجانی . جنبش . چیز . حاج قاسم . حوزه . خط شکن . خواب . دانشمند هسته ای . دروغ . دسکتاپ . بکگراند . پاسدار . پایگاه . پرچم . پلیس . پهپاد . پیاده . پیش بینی . تحلیل . ترور . تظاهرات . تهران بزرگ . توبه . جبهه . جریان انحرافی . جعفری مقدم . جمعه . انصاف . ایستادگی . اینترنت . بسیجی . بسیجیان . بغی . بقایی . بیانیه . RQ170 . Scan Eagle . آسمان . آشوبگر . اتاق فکر . احمدی نژاد . اخبار . اسرائیل . اسلام . اصلاحات . اعجاز . اغتشاش . امارات .
امروز جمعه 100/2/3
وبلاگ سازمان بسیج مستضعفین basij سایت سازمان بسیج مستضعفین basij پایگاه سازمان بسیج مستضعفین basij
سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی
خبرنامۀ وبلاگ