سفارش تبلیغ
صبا ویژن
امام خامنه‌ای: با رفتن سردار شهید قاسم سلیمانی به حول و قوّۀ الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او آلودند. (13 دی 1398)
کزین برتر اندیشه بر نگذرد
اخبار مرتبط با امام خامنه‌ای
جدیدترین خبرها
خبرهای برتر
خبرهای پربازدید
خبرهای برگزیده

 

بسم الله النّور

 

بسیج مستضعفین در جمهوری اسلامی، هیچ نظیری در دنیا نداشت! آن روزی که به وجود آمد، هیچ مشابهی در دنیا نداشت! هیچ چیزِ بسیج وارداتی نیست که یک بخشی از آن از یک گوشه‌ای از دنیا گرته‌برداریشده باشد، ابداً! یک حرکت کاملاً و صددرصد متّکی به اندیشه انقلاب و اندیشه اسلامی بود که خدای متعال به قلب مبارک امام بزرگوار ما آن را وارد کرد و این [پدیده] تحقّق پیدا کرد. (بیانات در دیدار بسیجیان 1398/09/06)

 

سالگرد تشکیل بسیج مستضعفان، یادآور خاطره پرشکوه مجاهدانی است که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی، زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توأم با شجاعت و رشادت را ترسیم کرده است. خاطره جوانمردان پاکدامن و غیوری که شیران روز و زاهدان شب بودند و صحنه نبرد با شیطان زر و زور را با عرصه جهاد با نفس اماره به هم آمیختند و جبهه جنگ را محراب عبادت ساختند. جوانانی که از لذّات و هوس‌های جوانی برای خدا گذشتند و پیرانی که محنت میدان جنگ را بر راحت پیرانه‌سر ترجیح دادند و مردانی که محبت زن و فرزند و یار و دیار را در قربانگاه عشق الهی فدا کردند؛ خاطر? انسان‌های بزرگ و کم ادعایی که کمر به دفاع از ارزش‌های الهی بستند و از هیبت دروغین قدرت‌هایی که برای حفظ فرهنگ و ارزش‌های جاهلی غرب، به مصاف ارزش‌های الهی آمده بودند، نهراسیدند. (گرامیداشت هفته بسیج 2/9/68)

 

بسیج عظیم مردمی، یکی از نعمت‌های بزرگ الهی است.(خطبه نماز جمعه 1/9/81)

 

هر کس که در دل برای سرنوشت خود، سرنوشت این ملت و آینده ایران اسلامی ارزش قائل است؛ آن کسی که برای استقلال و هویت ملت خود ارزشی قائل است؛ آن کسی که از تسلط قدرت‌های بیگانه بیزار است، آن کسی که برایش آیند? این کشور و این ملت و آینده دنیای اسلام یک هدف بزرگ محسوب می شود؛ آن کسی که از رنج‌های ملت فلسطین دلش خون است؛ ... آن کسی که مایل است بیش از یک میلیارد مسلمان دنیا قدرت عجیبی را تشکیل بدهند که بشریت را به سمت کمال هدایت کنند و خودشان در قله کمال قرار بگیرند؛ آن کسی که این احساسات و این درک‌ها را دارد و حاضر است در این راه قدمی بردارد او بسیجی است! (بیانات در اجتماع خانواده های مکرم شهدای اراک 24/8/79)

 

وجود بسیج باید ما را وادار کند به شکر الهی؛ نشاط جوانان بسیجی باید ما را وادار کند به شکر الهی! (بیانات در اجتماع بسیجیان 29/7/79)

 

بسیج یعنی حضور بهترین و بانشاط ترین و باایمان ترین نیروهای عظیم ملت در میدان‌هایی که برای منافع ملی، برای اهداف بالا، کشورشان به آن‌ها نیاز دارد. همیشه بهترین و خالص‌ترین و شرافتمندترین و پرافتخارترین انسان‌ها این خصوصیات را دارند. بسیج در یک کشور، معنایش آن زمره‌ای است که حاضرند این پرچم افتخار را بر دوش بکشند و برایش سرمایه گذاری کنند. (بیانات در جمع بسیجیان 29/7/79)

 

چرا در تبلیغات جهانی و رادیوها به بسیج اهانت می شود؟ بسیج را که در خور تشویق و تعظیم و تحسین است مورد اهانت و بی مهری قرار می‌دهند؟ چون نقش بسیج را در حفظ استقلال ملی، در حفظ غرور ملی در حفظ افتخارات ملی، در تأمین منافع ملی، و بالاخره از همه، در اعلاء پرچم اسلام و نظام جمهوری اسلامی می‌دانند به جد با بسیج دشمن‌اند، امّا دشمنی آن‌ها فایده‌ای ندارد.(بیانات در اجتماع بزرگ بسیجیان 29/7/79)

 

انکار بسیج و بی‌احترامی به آن، یا نابخردانه است، یا خائنانه است. تا وقتی برای این کشور امنیّت لازم است تا وقتی که این کشور و این ملت به امنیت احتیاج دارد - یعنی همیشه، چون همیشه احتیاج به امنیت هست - به نیروی بسیج، به انگیزه بسیجی، به سازماندهی بسیجی و به عشق و ایمان بسیجی احتیاج است. (بیانات در دیدار با گروه کثیری از سپاهیان و بسیجیان در مشهد 10/6/78)

 

بسیج یعنی نیروی کارآمد کشور برای همه میدان‌ها. (بیانات در دیدار با سپاهیان و بسیجیان 2/9/77)

 

ملت‌هایی که مردم در آن از نظر مسئولان آن کشور نقشی دارند، همه جا چیزی شبیه بسیج هست، منتهی به این درخشندگی، به این فراگیری، به این زیبایی، به این فداکاری، من در جایی سراغ ندارم.(بیانات در دیدار با سپاهیان و بسیجیان 2/9/77)

 

علت این‌که در کشور ما بسیج این طور درخشان شد و شکفت چه بود؟ ایمان عاشقانه، ایمان عمیق، ایمان توأم با عواطف که از خصوصیات ملت ایران است، مثل بعضی از ملت‌های دیگر، عواطف در این ملت جوشان است، کلید بسیاری از مشکلات است. این ایمان با آن عواطف همراه شد و این رودخانه عظیم خودشان را به این دریای پهناور تبدیل کرد و مشکلات را در هر جایی که لازم بود از بین برد. (بیانات در دیدار با سپاهیان و بسیجیان 2/9/77)

 

بسیج عبارت است از مجموعه‌ای که در آنها پاک ترین انسانها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور، در راه اهداف عالی این ملت و برای به کمال رساندن و به خوشبختی رساندن این کشور جمع شده اند. ... مجموعه‌ای که دشمن را بیمناک و دوستان را امیدوار و خاطرجمع می کند.(بیانات در جمع بسیجیان به مناسبت هفته بسیج 5/9/76)

 

بسیج یکی از برکات انقلاب و از پدیده‌های بسیار شگفت‌آور و مخصوص این انقلاب است. این هم یکی از آن چیزهایی است که امام بزرگوار ما با دید الهی خود، با حکمتی که خدای متعال به او ارزانی کرده بود، برای کشور و ملت و انقلاب ما به یادگار گذاشت. (بیانات در جمع بسیجیان 5/9/76)

 

بسیج در حقیقت مظهر یک وحدت مقدس میان افراد ملت است.(بیانات در جمع بسیجیان 5/9/76)

 

بسیج در واقع مظهر عشق و ایمان و آگاهی و مجاهدت و آمادگی کامل، برای سربلند کردن کشور و ملت است. (بیانات در جمع بسیجیان 5/9/76)

 

بسیج یک حرکت بی ریشه و سطحی و صرفاً از روی احساسات نیست، بسیج یک حرکت منطقی و عمیق و اسلامی و منطبق بر نیازهای دنیای اسلام – و به طریق اولی – جامعه اسلامی است. قرآن کریم می فرماید: [ هو الذی أیّدک بنصره و بالمؤمنین] ای پیامبر، خدای متعال تو را، هم به وسیله نصرت خودش و هم از طریق مؤمنین مؤید قرار داد و کمک کرد. این خیل عظیم مؤمنینی که در اینجا مورد اشاره آیه قران قرار گرفته‌اند، عبارت دیگری است از آنچه که امروز به نام بسیج در جامعه ما قرار دارد. (بیانات در دیدار با فرماندهان نواحی و پایگاه‌ها و گردان‌های بسیج سراسر کشور 8/9/74)

 

عظیم‌ترین و ماندگارترین یادگار [ امام عزیز و عظیم القدر ما] همین بسیج مردمی است که در همه جا حضور دارد. (بیانات در دیدار با فرماندهان و بسیجیان 27/8/71)

 

این کار خدا بود که بسیج ملت ایران بتواند در سخت‌ترین میدان‌ها که همان میدان جنگ است، چنان قدرتی از خود نشان بدهد که دیرباورترین افراد هم قبول کنند که ملت ایران دارای توانایی است. (بیانات در دیدار جمعی از فرماندهان بسیج 1371/08/27)

 

بسیج یعنی کل نیروهای مؤمن و حزب اللّهی کشور ما؛ این که امام گفتند «بسیج بیست میلیونی» یعنی این! (بیانات در پادگان امام حسن مجتبی (ع) 5/9/69)

 

اگر نبود آن همه تلاش و جهاد مخلصانه که شما رزمندگان نیروهای مسلح و بسیج مردمی در دوران جنگ هشت ساله نشان دادید و حقیقتاً اسلام را روسفید و امت رسول الله (صلی الله علیه و آله) را سربلند ساختید؛ و اگر نبود خون‌های مطهّر و معطّری که در راه خدا بر زمین ریخته شد؛ یقیناً امروز از نظام اسلامی اثری نبود و پرچم قرآن چنین سربلند نمی‌شد. (پیام به خانواده‌های شهدا و جاویدالأثرها، در آستان? هفت? دفاع مقدس 23/6/68)

 

محور دفاع از انقلاب، همین آحاد عظیم میلیونی بسیج هستند. (بیانات در مراسم بیعت جمع کثیری از بسیجیان نمونه 6/4/68)

 

بسیجی یعنی دل باایمان، مغز متفکّر – دارای آمادگی برای همه میدان‌هایی که وظیفه، این انسان را به آن میدان‌ها فرا می‌خواند، این معنای بسیجی است! (بیانات در جشن بزرگ منتظران ظهور 3/9/78)

 

هرجا وظیفه‌ای باشد، انسان بسیجی در میدان آن وظیفه، حاضر است! (بیانات در جشن بزرگ منتظران ظهور 3/9/78)

 

بسیج به معنی حضور آمادگی در همان نقطه‌ای است که اسلام و قرآن و امام زمان (ارواحنا فداه) و این انقلاب مقدس به آن نیازمند است. لذا پیوند میان بسیجیان عزیز و حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) مهدی موعود عزیز، یک پیوند ناگسستنی و همیشگی است. (بیانات در جشن بزرگ منتظران ظهور 3/9/78)

 

امروز هم، بسیجی برای کشور دل می سوزاند برای آبادانی کشور تلاش می کند، برای حفظ استقلال ملی، هرچه بتواند کار می کند و از جان خود هم می گذرد، امروز هم اگر احساس کند دشمن می‌خواهد از روزنه‌ای، چه اقتصادی و سیاسی و چه فرهنگی – به داخل کشور نفوذ کند در مقابل او می ایستد و با مشت به صورتش می کوبد. (بیانات در دیدار با فرماندهان نواحی ... 8/9/74)

 

امام فرمودند «بسیج باید سازماندهی بشود، باید یکدیگر را بشناسند، باید آمادگی به وجود بیاورند و آن را حفظ کنند» امروز هم تکلیف بزرگ شما همین کار است. خیال نکنند که بسیج یک امر احساسی است؛ بسیج یک امر منطقی و فکری و ریشه دار و عمیق است و کسانی که در کار این حقیقت بزرگ شرکت دارند؛ همه آحاد ملت اند، هر کسی که بسیجی است باید به بسیجی بودن خود افتخار کند. بسیجی بودن، مایه سرافرازی و سربلندی پیش پروردگار است. (8/9/74)

 

فرهنگ بسیجی، فرهنگ معنویت و شجاعت و غیرت و استقلال و آزادگی و «اسیر خواست‌های حقیر نشدن» است.(8/9/74)

 

هفته بسیج در حقیقت فرصت و بهانه‌ای برای زنده نگه داشتن ارزش‌ها و روح بسیجی در آحاد ملت، مخصوصاً جوانان پرشور و مدافعان عاشق صادق است. ... همان طور که امام و پیشوای راحل عظیم الشأن ما فرمودند، من هم آرزو می‌کنم و از خدا می‌خواهم که با بسیجیان محشور باشم. بسیج یک افتخار و یک ارزش است. سعی کنید این روحیه بسیجی را برای کشور و انقلاب و اسلام حفظ کنید. (بیانات در دیدار با نیروهای مقاومت بسیج 7/9/69)

 

شما بسیجی‌ها باید به گونه ای رفتار کنید که احترام و محبّت مردم جلب شود. شما باید نمونه اخلاق و تواضع و مهربانی و رعایت مقرّرات باشید. آن کسی بسیجی‌تر است که مقررّات را بیشتر رعایت می‌کند، به خاطر آنکه این فرد بیشتر از همه برای نظام دل می‌سوزاند و مقررّات، لوازم قطعی اداره درست نظام است. (بیانات در مراسم بیعت جمع کثیری از بسیجیان نمونه 6/4/68)

 

سپاس و ستایش و تمجید و تحسین فراوان خود را بر جوانان بسیجی مؤمن در سرتاسر کشور، این دل‌های پاک، این دل‌های تپنده با عشق به خدا، با ایمان به حقیقت، با اخلاق و با صفا، نثار می‌کنم. (بیانات در اجتماع نیروهای شرکت کننده در مانور عظیم طریق القدس 3/2/76)

 

من به بسیجیان عزیز فعّال این کشور علوی و فاطمی، عرض می‌کنم؛ امیرالمؤمنین علیه الصّلاه والسلام را الگوی خودتان قرار دهید که بهترین و بزرگترین الگو برای بسیجیان مسلمان در همه عالم، علی ابن ابیطالب علیه السلام است. (بیانات در دیدار با مدّاحان به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) 3/9/73)

 

روحیه بسیجی و معرفت بسیجی باید فراگیر شود تا این کشور بتواند بار سنگینی را که بر دوش دارد - که همان بار هدایت الهی و سعادت انسان‌هاست - به سرمنزل برساند، لذا بسیج تمام شدنی نیست.(بیانات در دیدار با فرماندهان بسیج 27/8/71)

 

 


  + چهارشنبه 99/9/5 - 10:38 صبح - نویسنده: امیر عبّاس
 
فهرست یادداشت های این وبلاگ
 
به نام خداوند جان و خرد
جمهوری اسلامی ایران

داستان این وبلاگ  (کلیک کنید)


وبلاگ مشابه


بسیجی امام خامنه‌ای


عشق فقط یک کلام

سیّدعلی والسّلام


جانم فدای امام خامنه‌ای جانم فدای امام خامنه‌ای جانم فدای امام خامنه‌ای


مشخصات وبلاگ
دوستان
آخرین یادداشت ها
روزانه
کلید واژه ها
بسیج[12] . امام خامنه ای[9] . شهید[6] . مقام معظم رهبری[6] . فتنه[5] . جمهوری اسلامی[5] . دفاع مقدس[4] . سپاه پاسداران[4] . امام خمینی[4] . ولایت فقیه[4] . کاروان[3] . وبلاگ[3] . 19 دی[3] . BBC[2] . انتخابات[2] . بیعت[2] . روحانی[2] . ولایت[2] . هاشمی رفسنجانی[2] . کروبی[2] . کفن پوش[2] . لباس شخصی[2] . سبز[2] . سپاه[2] . عکس[2] . میرحسین[2] . نظام[2] . دشمن[2] . قم[2] . منافقین[2] . مهدی کروبی . ملت . مناطق . منافق . نفوذ . نماز . ناجا . ندبه . یادواره . یزید . کرمان . غزه . فرار . فرماندهان . فلسطین . لینک . مردم . مردم قم . مشایی . گنبد آهنین . ریگی . زندانی . امام خامنه ای مردم . شهید گمنام . شهید محسن فخری زاده . طلاب . عاشورا . عرب . سپاه قدس . سخنرانی . سردار سلیمانی . سردار شهید سلیمانی . سردار همدانی . سیاست . شادی . شهدا . رؤیا . رئیسی . راه پیمایی . راهیان نور . رزمندگان اسلام . رژیم صهیونیستی . رفسنجانی . جنبش . چیز . حاج قاسم . حوزه . خط شکن . خواب . دانشمند هسته ای . دروغ . دسکتاپ . بکگراند . پاسدار . پایگاه . پرچم . پلیس . پهپاد . پیاده . پیش بینی . تحلیل . ترور . تظاهرات . تهران بزرگ . توبه . جبهه . جریان انحرافی . جعفری مقدم . جمعه . انصاف . ایستادگی . اینترنت . بسیجی . بسیجیان . بغی . بقایی . بیانیه . RQ170 . Scan Eagle . آسمان . آشوبگر . اتاق فکر . احمدی نژاد . اخبار . اسرائیل . اسلام . اصلاحات . اعجاز . اغتشاش . امارات .
امروز جمعه 100/2/3
وبلاگ سازمان بسیج مستضعفین basij سایت سازمان بسیج مستضعفین basij پایگاه سازمان بسیج مستضعفین basij
سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی
خبرنامۀ وبلاگ